Florbola svētki divu dienu garumā

22.03.2017

Aronas pagasta Kusas sporta zālē 18. un 19. martā notika atklātais nakts florbola turnīrs ar iepriekšējo pieteikšanos. Atsaucība uz nakts turnīru bija liela, jo pieteicās 10 komandas no dažādām Latvijas vietām un 5 no tām bija no Madonas novada (2 no Kusas, 2 no Cesvaines un Kalsnavas komanda). Vēl komandas bija ieradušās no Rīgas divas, Cēsīm, Kubuliem (Balvu novads) un Rēzeknes.

Spēles sākās mazliet pēc plkst. 21 00. Komandas tika sadalītas 2 grupās pa piecām komandām katrā grupā. Izspēlējot riņķa sistēmu un no grupas labākās 4 tika tālāk uz ceturtdaļfinālu, uzvarētāji tālāk uz pusfinālu. Spēles bija ļoti aizraujošas, jo komandas bija līdzīgas. Nebija turnīrā tādas komandas, kura nebūtu piedzīvojusi zaudējuma rūgtumu. Grupu spēles beidzās 19. martā ap plkst. 5 00 no rīta. Vienā no grupām, lai noskaidrotu vietu sadalījumu bija nepieciešami soda metieni (bullīši), jo visi noteicošie rādītāji bija vienādi. Ceturtdaļfinālā kā pirmie uz laukuma izgāja Kalsnavas komanda „PIDR” un komanda no Kubuliem, meistarīgāki izrādījās mūsu novadnieki un beigu rezultāts noslēdzās 5:0 Kalsnavas labā. Otrajā ceturtdaļfināla spēlē tikās Cēsu komanda „FYA SHOTS” un Rēzeknes komanda („SPĀKS”), kur spēle bija ļoti aizraujoša līdz pat pēdējai sekundei un veiksmīgāki izrādījās ciemiņi no Cēsīm ar rezultātu 1:0. Trešajā ceturtdaļfināla spēlē tikās vietējā Kusas komanda un ciemiņi no Rīgas („NND”). Spēle noslēdzās ar 4:0 pozitīvo rezultātu mājinieku labā. Pēdējā ceturtdaļfināla spēlē tikās otra komanda no Rīgas (NND 2) un Cesvaine, kur nervozā spēlē uzvarēja Cesvaines komanda ar 1:0. Pēc ceturtdaļfināla spēlēm tika rīkots konkurss priekš visiem gan skatītājiem, gan spēlētājiem. No laukuma centra vajadzēja trāpīt vārtos, kurā stāv nekustīgs finiera vārtsargs. Precīzākais metējs izrādījās Rolands Cāzars no Kusas komandas. Ap pusseptiņiem no rīta sākās pusfinālspēles, pirmajā pusfināla spēlē tikās Kusas un Kalsnavas komanda, ļoti aizraujošā spēlē ar lielām emocijām un skaistiem vārtiem uzvarēja komanda no Kalsnavas ar rezultātu 3:2 (tieši ar tādu pašu rezultātu grupas spēlē Kusas komanda uzvarēja Kalsnavas komandu un tai sarūpējot vienīgo zaudējumu visā turnīrā). Otrajā pusfināla spēlē tikās Cesvaines komanda un Cēsu komanda, spēle bija ļoti smaga, emocionāla un ar dažādām emocijām pilna un skanot beigu svilpei Cēsu komanda svinēja uzvaru ar 3:1. Pēc 7 no rīta sākās spēle par trešo vietu, kurā tikās mājinieki Kusas komanda un Cesvaines komanda un skaistā un nervozā spēlē uzvarēja mājinieku komanda (A.Kecko, K.Novikovs, N.Raize, J.Šņucītis, V.Duncis, R.Cāzers un R.Raize) ar rezultātu 2:1. Fināls solījās aizraujošs, jo grupu spēlēs abām komandām bija vienāds punktu skaits, kā arī plusi un mīnusi un lai noteiktu uzvarētāju grupā bija nepieciešami „bullīši”. Cēsu komanda (spēlēja: R.Beikmanis, M.Ščesters, K.Kalniņš, O.Sietinsons, R.Balodis, K.Bērziņš un R.Kārkliņš) vairs nespēja finālā radīt nopietnu apdraudējumu Kalsnavas komandai un tādējādi ar rezultātu 2:0 uzvarēja komanda no Kalsnavas (A.Sergejevs, A.Kaļva, H.Niedrītis, S.Kalniņš, R.Cvetkovs, R.Kalniņš, A.Bahvelovs). Turnīra labākais vārtsargs (vismazāk ielaistie vārti turnīrā) no komandas FYA SHOTS (Cēsis). Turnīrs noslēdzās ap 8 no rīta, komandas bija ļoti apmierinātas ar turnīru un izteica vēlmi, ka vēlētos vēl atbraukt uz Kusu uz kādu florbola turnīru. Pirmās 3 vietas saņēma medaļas un pārsteiguma balvas un pirmā vieta izcīnīja kausu.

19. martā ap plkst. 12 00 sākās jauktās grupas (zēni dz. g. 2000.g. un jaunāki + sievietes jebkurā vecumā) spēles. Turnīram pieteicās 3 komandas un dažas gribēja, bet nespēja tikt. Ar divām skaistām un pārliecinošām uzvarām (pār 2.vietas komandu 6:3, pret trešo vietu 8:2) pirmo vietu izcīnīja Kusas komanda „Večer” (R.Duncis, A.Breidaks, R.Šmats, R.Dzenis, M.Pelšs, A.Caune, Ģ.Švēders). Otrajā vietā komanda no Madonas „Nemīz” (R.Raize, U.Akmentiņš, K.Krīgers, R.Raize, N.Saulīts, I.Bisenieks, R.Žuks), kura uzvarēja ar rezultātu 6:3 komandu no Cesvaines „Fūga” (A.Čevers, R.Boks, R.Boks, M.Upītis, J.Mihajenoks, D.Circāns, G.Stabulnieks).

Paldies turnīra fotogrāfiem Vitai un Oskaram! Paldies visiem pārējiem, kuri pielika savu roku pasākuma organizēšanā un veidošanā! Paldies Aronas pagasta pārvaldei (A.Piekalna vadībā) par lielisko finansiālo atbalstu pasākuma organizēšanā! Uz tikšanos nākošajos sporta svētkos Aronas pagastā!