Latvijas Veselības nedēļa Aronas pagastā

14.06.2016

No 23. maija līdz 29. maijam visā Latvijā norisinājās Veselības nedēļa, kurā iesaistījāmies arī mēs – Aronas pagasts. Veselības nedēļas viens no galvenajiem mērķiem – iesaistīt sportiskās aktivitātēs dažāda vecuma grupas un veikt tādus uzdevumus, ko pēc tam var daudz maz saskaitīt (reižu skaits, noskrieto kilometru skaits, iemesto metienu skaits utt.). Plānojot pasākumu programmu, tika pie tā piedomāts, lai uzdevumus var visi izpildīt. Pirmdien, 23.maijā, Aronas pagasta iedzīvotāji varēja izmēģināt prasmes futbola elementos “Tālākais un precīzākais futbola spēriens” – uzdevums bija pavisam vienkāršs, ar 5 sitieniem bija pēc iespējas no tālākas distances jātrāpa futbola bumba vārtos. Futbols ļoti iecienīts Kusā un pasākumā piedalījās galvenokārt, bērni un jaunieši, kā arī vairāki pieaugušie. Dalībnieki tika vērtēti 2 grupās 2004.g. dzimušie un jaunāki un pieaugušie, kā arī vīrieši un sievietes atsevišķi. Tālākais un precīzākais sitiens bērnu grupā padevās Reinim Drozdam 52 m (no vārtiem līdz vārtiem). Sieviešu grupā uzvarēja Valērija Pleskača 27 m, bet vīriešu grupā vistālākais un precīzākais spēriens padevās Raineram Dzenim 52 m, tika mēģināts arī no 68 m, bet mazliet pietrūka.

Otrdienā visi iedzīvotāji tika aicināti uz sporta zāli, kurā norisinājās “Basketbola metieni” (soda metienu konkurss, trīspunktu metienu konkurss un tālākais un precīzākais metiens), soda metienos un trīspunktu metienos grupas bija tieši tādas pašas kā futbola spērienos. Bērnu grupā soda metienos bija divas pirmās vietas Vladislavs Nečiporenko un Kaspars Miklašonoks. Katram trāpot 3 metienus no 10 iespējamiem, toties trīspunktu metienu konkursā 3 dalībnieki ieguva vienādu punktu skaitu Kaspars Miklašonoks, Artis Miklašonoks un Matīss Pelšs, katrs iemetot 1 liktenīgo metienu. Sieviešu grupā soda metienos 1.vietu izcīnīja Alina Ikauniece, iemetot 5 metienus no 10, bet trīspunktu metienos nevienai no startējošām meitenēm neizdevās trāpīt. Vīriešu grupā soda metienu konkursā 1.vietu sīvā konkurencē izcīnīja Armands Kecko 7 precīzi metieni, bet trīspunktu metienos visvairāk sameta Gatis Ontužāns 4 precīzus metienus. Pēc tam norisinājās ar vairākām izspēles kārtām tālākais un precīzākais metiens, kurā varēja piedalīties visi gribētāji. Uzvaru izcīnīja organizators Vents Ikaunieks ar tālāko precīzo raidījumu 12 m attālumā.

Trešdienā tika aicināti visi riteņbraucēji, kuri varēja spēkus samērīt uz grunts ceļa seguma ar distances garumu 6,5 km. Sezonas labāko rezultātu uzrādīja Uldis Lapsa, kurš finišēja pēc 13:10. Visjaunākais dalībnieks, kurš pievarēja šo grūto distanci bija Reinis Bulders 4 gadi. Liels prieks, ka šo pasākumu turpinām arī pēc Veselības nedēļas, jo nākošie posmi būs trešdienās 1., 8. un 15. jūnijā.

Ceturtdienā Aronas pagasta iedzīvotājiem tika pārbaudīta izturība un spēks pasākumā “Spēks vieno”, kurā tika 1 minūtes laikā uzskaitīts reižu skaits presītēs un piepumpēšanās vingrinājumos, bērniem un sievietēm presīte, vīriešiem piepumpēšanās. Bērnu grupā 2004.gads un jaunāki lielisku izturību nodemonstrēja Francis Bišuks, kurš 34 reizes veica presīti, bet pēc neilga laika vēl 1 min. laikā 36 reizes paspēja piepumpēties. Presītē bērniem vēl 1.vietu izcīnīja Oskars Jansons 34 reizes minūtē. Sievietēm labāko rezultātu presītēs uzrādīja Betija Bērziņa 45 reizes 1 minūtes laikā. Bet vīriešiem piepumpēšanās vislabāk veicās Ventam Ikauniekam 45 reizes, kā arī Agris Caune izcēlās ar 55 reizēm presītes 1 minūtes laikā. Ļoti labus rezultātus uzrādīja paši mazākie dalībnieki Artūrs Lācis, dzimis 2013.gadā 9 reizes presīte un Reinis Bulders, dz. 2011.gadā 12 reizes presīte.

1.vietas ieguvēji katrā disciplīnā tika pie pārsteiguma balvām tās tika pasniegtas sestdienā īsi pirms orientēšanās sacensību starta svinīgajā atklāšanā, ko pagodināja Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns.

Veselības nedēļas kulminācijas pasākums, ko Aronas pagastā jau gaida dažādu paaudžu iedzīvotāji, ir orientēšanās sacensības “Ģimeņu skrējiens Kusā”, kurš notika 3.reizi. Orientēšanās pasākums ir ar savu „odziņu”, jo orientējoties ģimenēm ir jāatrod kontrolpunkti un tajos vēl ir jāizdara kāds noteikts uzdevums. Uzdevumi ir dažāda veida – spēka, loģiskie, veiklības u.c.

Veselības nedēļai par godu tika iekļauts arī viens uzdevums, kurā bija zīmēšana „Sporto veselīgi”, zīmējumi komadām iznāca ļoti skaisti. Finišā 1 no 10 zīmējumiem organizatori apbalvoja ar pārsteiguma balvu. Lielas grūtības komandām sagādāja Kamaza mašīnas riepu velšana, jo uz komandu tika iedotas 3 riepas un tās bija jāaizveļ noteiktu distanci. Jautrības uzdevums bija „grūtniece”, 1 komandas dalībniekam tiek apsiets piepūsts balons ap vēderu un tad nepārspridzinot balonu vajadzēja salasīt izbērtus sērkociņus. Visjautrāk gāja tad, kad tiesnesis atļāva pēc uzdevuma izpildes nepārsprāgušo balonu uzspridzināt.

No organizatora novērojumiem šāda tipa pasākumos viens no grūtākajiem uzdevumiem izrādās loģiskie uzdevumi, šoreiz tas bija T burta puzles salikšana. No 4 gabaliem vajadzēja salikt T burtu, komandām palielam tas aizņēma 4-5 minūtes. Kopumā bija 12 dažādi uzdevumi, ko 10 komandas cita pēc citas izpildīja. Kopējais distances garums bija ap 4 km, ko komandas ar visiem uzdevumiem spēja izpildīt sākot no 43 minūtēm.

Šogad ātrākā komanda distanci veica 43:24 un pirmo vietu izcīnīja komanda „Džumandži” (Sintija Skraustiņa, Anete Skraustiņa, Ivo Skraustiņš un Uģis Beķeris), 2.vietu izcīnija komanda „MONKA” (Andrejs, Niks un Klāvs Pļaviņi, Monika Baduna) ar rezultātu 46:14, 3.vietu izcīnija komanda „Vītolu zaķīši divstāvu gultā” (Gints un Agnese Jubeļi, Oskars Jansons un Emīls Stiprais) ar rezultātu 48:52. 1.-3. vietu komandas tika pie medaļām, diplomiem un kliņģeriem, kā arī pie dažāda veida dāvanu kartēm (Pļavu golfs, kartings un „Madonas karameles”). 1.vietai šogad tika „ceļojošais” kauss, jo organizatori ļoti cer, ka šis pasākums būs kā tradīcija Kusā, kur ģimenes varēs sacensties katra gada maija mēneša pēdējā sestdienā. Pārējās komandas tika apbalvotas ar pārsteiguma balvām. Šogad pasākums pierāda, ka sportojot vecumam nav robežu, jo mazākais dalībnieks bija 1 gadu un 4 mēnešus vecs, kurš godam izturēja visu distanci un vecākajam dalībniekam nedaudz zem 60 gadiem. Paldies jāsaka tiesnešiem, kuri spēja savu doto uzdevumu godam veikt, kā arī dažiem palīgiem un fotogrāfam Uģim. Paldies visām komandām, kuras piedalījās: „3 ½ vīri”, „Jautrie”, „Lāči”, „Just do it”, „Ozoliņi”, „Tvaikonis”, „Džumandži”, „MONKA”, „Vītolu zaķīši divstāvu gultā” un „Dzenis, caune un pāris lapsas”. Paldies biedrībai OK ARONA par sagādātajām kartēm un MC „1.stāvs” par radošu atbalstu un tās vadītājai Ivetai Kaparkalējai par lielisko saļonku visiem dalībniekiem, tiesnešiem un līdzjutējiem. Vislielākais paldies jāsaka Aronas pagasta pārvaldei un vadītājam Andrejam Piekalnam par finansiālo atbalstu pasākuma norisē. Uz tikšanos Kusā nākošajā gadā!

 

 

Organizators Vents Ikaunieks


<< Atpakaļ


Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux