Nedēļas būtiskāko un aktuālāko ziņu apkopojumu.

14.04.2020

   Š.g. 4. aprīlī Daugavpilī norisinājās Daugavpilī dzimušajam pasaulslavenajam komponistam un pianistam Oskaram Strokam veltīts konkurss. Sakarā ar ārkārtējo situāciju, dalībnieku noklausīšanās tika organizēta attālināti, t.i., video ierakstu formātā. Kopumā bija ļoti liels dalībnieku skaits (144), kas pārstāvēja 8 valstis - Latvija, Lietuva, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Polija un Somija. Konkursantu sniegumu novērtēja starptautiska žūrija un pēc visu 6 žūrijas locekļu vārdiem, konkursa dalībnieki parādīja augstus profesionālos rezultātus! Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolu pārstāvēja 6 audzēkņi, gūstot augstus panākumus. Sveicam un lepojamies!

 

·        AICINĀM ATBALSTĪT SAVĒJOS!
Vidzemes plānošanas reģions par nozīmīgu uzskata sabiedrības iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā. Lai nodrošinātu iespēju vidzemniekiem līdzdarboties kultūras vērtību noteikšanā un radīšanā, vietnē www.balso.vidzeme.lv 
 ikvienam ir iespēja izteikt viedokli, no 8. APRĪĻA līdz 23. APRĪLIM nobalsojot par konkursam "Vidzemes kultūras programma 2020" iesniegtajiem projektiem. 7. PROJEKTI IESNIEGTI NO MADONAS NOVADA!
Ar sabiedrības balsojuma rezultātiem tiks iepazīstināta programmas ekspertu komisija. Ga
la lēmumu par finansējuma piešķiršanu "Vidzemes kultūras programmas" ietvaros pieņem Valsts kultūrkapitāla fonds saskaņā ar ekspertu komisijas sagatavoto lēmumu.
ŅEMIET VĒRĀ - KATRAM IR IESPĒJA NOBALSOT PAR 3 PROJEKTIEM!

 

·       Aicinām iepazīties ar Madonas novada pašvaldības apstiprināto detalizēto kārtību atbalsta sniegšanai ēdināšanas izdevumu segšanai attālinātā mācību procesa laikā.

 

·        Sakarā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, plānotais Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Mobilā Veselības Aprūpes Centra izbraukums š.g. 15. aprīlī uz Madonu, Sociālo dienestu Parka ielā 6, TIEK ATCELTS. Lūgums sekot turpmākai informācijai.

 

·        Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs stāsta par darbiem ārkārtas situācijas laikāVairākas izstādes skatāmas virtuāli. Izmanto šo iespēju!

·        Madonas novada bibliotēka stāsta par darbiem ārkārtas situācijas laikā.

·        Kamēr Madonas pilsētas kultūras nama durvis apmeklētājiem ir slēgtas, mājās paliekot, aicinām aplūkot Tautas tēlotājmākslas studijas "Madona" sarūpēto izstādi Madonas kultūras namā.

 

·        TE IR DARBS! Mārcienas pansionāts uz nenoteiktu laiku aicina darbā ārsta palīgu (feldšeri). Pieteikšanās līdz 30. aprīlim.

 

·        VIDZEMES TV MADONĀ SIŽETS. Madonieši apzinās pašizolācijas nepieciešamību.

·        VIDZEMES TV MADONĀ SIŽETS. Aiviekstes HES notiek rekonstrukcijas darbi.

 

 

 

·        ATVER LATVIJAS UNIVERSITĀTES DURVIS ATTĀLINĀTI. Latvijas Universitātes fakultātes plāno atvērt savas durvis attālināti un iepazīstināt visus studēt gribētājus ar fakultāšu studiju vidi, mācībspēkiem un studentiem jau pavisam drīz. Visas 13 LU fakultātes ir izplānojušas, kādā veidā skolēni un citi interesenti varēs iepazīt attiecīgo fakultāti, “izstaigāt” līdzi mācībspēkiem un studentiem, kā arī uzdot interesējošus jautājumus. Uzzini vairāk.

 

·        No šā gada 8.aprīļa līdz 15.jūnijam Lauku atbalsta dienesta klienti Elektroniskās pieteikšanās sistēmā var pieteikties platību maksājumu saņemšanai, aizpildot Vienoto iesniegumu. Visu nepieciešamo atbalstu klientiem dienests sniedz pa tālruni – šādi iespējams saņemt ne tikai konsultācijas, bet dienesta darbinieki tālruņa sarunas laikā klienta vietā var aizpildīt un iesniegt Vienoto iesniegumu.

 

·        Lieldienu brīvdienu periodā no š.g. 9. līdz 14. aprīlim gaidāmas izmaiņas gandrīz 500 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Ņemot vērā, ka svētkos pasažieru braukšanas paradumi mainās, daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet citos to skaits tiks samazināts. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā www.1188.lv

·        Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina - sausums un vējš veicina strauju kūlas ugunsgrēku izplatīšanos.
Arī Madonā katru dienu dzirdamas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta auto sirēnas.
Taču atceries - kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma.
Tā apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu.

 

 

·        MĀJAS. ZIEPES. 2 METRI. Tas ir tikpat vienkārši, cik svarīgi. Slimību profilakses un kontroles centrs TURPINA sabiedrības informēšanas kampaņu, lai informētu iedzīvotājus par COVID-19 vīrusa profilaksi un piesardzības principiem, lai izvairītos no infekcijas izplatīšanās.

 

 

 

·        Tūrisma speciālisti piedāvā jaunu pārgājienu maršrutu Madonas novadā – “Gaiziņa pakāje – Abrienas kalns – Viešūrs”. Kā arī – citas idejas pastaigām Madonas novadā.

·        Madonas sporta un atpūtas bāze “Smeceres sils” piedāvā interesantu pārgājienu maršrutu ar punktu meklēšanu.

 

·        FOTO! Uzmundrinājumam – Pavasara krāšņumi un Lieldienu rotas Madonas pilsētā un visā novadā. Paldies Agrim Veckalniņam un Madonas novada tautas namu vadītājiem.

 

 

 

Visu par un ap Covid-19 iespējams uzzināt mājaslapā www.covid19.gov.lv

Visu aktuālo informāciju, kas skars Madonas novada iedzīvotājus saistībā ar COVID-19, arī turpmāk stāstīsim gan Madonas novada pašvaldības mājaslapā www.madona.lvgan novada sociālajos tīklos facebook un draugiem.lv

JAUNĀKĀ INFO! No 27. marta Madonā, Augu ielā 27 (ēkas pirmajā stāvā, iekšpagalmā) sāka darboties COVID-19 analīžu pieņemšanas punkts.
Punkta darbību nodrošina
 Centrālā Laboratorija sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Madonas novada pašvaldību. Analīžu ņemšanas punkts strādā katru dienu no plkst. 10 līdz plkst. 16.

Saskaņā ar SIA “Centrālā laboratorija” sniegto informāciju, laika posmā, kopš analīžu pieņemšanas punkta darbības sākuma līdz 8. aprīlim, tajā pieņemtas 103 analīzes.

Atgādinām, ka, lai pieteiktos valsts apmaksātajām analīzēm, jāzvana uz 8303, kur tiks piefiksēti personas dati, un vēlāk “Centrālās laboratorijas” speciālisti telefoniski vienosies par analīžu nodošanas laiku.
Savukārt, piesakoties maksas analīzēm, jāzvana uz 20030006 vai 20033722, lai vienotos par to nodošanas kārtību. Plašāku informāciju par to kādos gadījumos pienākas bezmaksas analīzes var iegūt, zvanot uz SPKC tālruni 8345.

Bez iepriekšējas pieteikšanās uz analīžu nodošanas punktiem doties nedrīkst!


Pielikumā :

·        Slimību profilakses un kontroles centram sadarbībā ar Infekciju kontroles un sterilizācijas asociāciju izstrādātie higiēnas ieteikumi.

·        Madonas novada pašvaldības sagatavotā informācija par atbalsta pasākumiem Madonas novadā Covid-19 ierobežošanā. Pasargā sevi! Esi zinošs un atbildīgs! Esi atsaucīgs un atbalsti citus!

 

 

Paldies visiem, kuri domā, saprot un turpina rīkoties atbildīgi!

Tomēr, atgādinām, ka šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās cilvēki, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana kopā ar cilvēkiem, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.
Kādēļ neciemoties plašākā lokā? Cilvēkiem, kuri ir inficējušies, var neb


<< Atpakaļ


Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu: